
Martinin online kutak
Mlada sam psihologinja koja živi u Osijeku. Internet i društvene mreže su nešto što jako volim i privatno, a moja druga strast su rad s mladima. Od njih najviše učim o tome što ih zanima i zašto im je baš to zanimljivo!
Kroz tekstove o aktualnostima na internetu se trudim učiniti Internet sigurnijim mjestom za svu djecu i mlade. Jasno mi je da roditelji često nemaju vremena provoditi na internetu puno vremena, istražujući nove izazove i opasnosti – zato je ovo mjesto tu da im olakša izazove roditeljstva, barem što se tiče saznanja o trendovima za koje inače možda ne bi čuli. Drago mi je i da mogu ukazati na neke prednosti korištenja interneta i trudim se pomoći roditeljima da razumiju zašto se njihova djeca ponašaju baš tako kako se ponašaju i zašto im je svijet iza ekrana jako važan!
Elektroničko nasilje je svaka zlonamjerna i uporaba informacijskih i komunikacijskih tehnologija koja se ponavlja kako bi se nekome nanijela šteta,…
Popularna društvena mreža TikTok, aplikacija za dijeljenje i kreiranje kratkih videozapisa, u 2022. godini premašila 1 milijardu aktivnih korisnika mjesečno….
Obiteljski centar na Snapchatu, predstavljen krajem 2022. godine, roditeljima pomaže da steknu bolji uvid u to s kim su njihovi…
U medijima često viđamo naslove koji pozivaju na oprez zbog izazova dostupnih na društvenim mrežama. Korištenje TikTok-a i ostalih društvenih…
Opsežna istraživanja pokazala su da su različiti obiteljski čimbenici, poput niske obiteljske kohezije i ograničenog roditeljskog nadzora, povezani s ovisnošću…

Ivin online kutak
Rođena sam i živim u Osijeku. Kći sam, sestra, prijateljica i djevojka. Diplomirala sam psihologiju na Filozofskom fakultetu u Osijeku. Tijekom svog fakultetskog razdoblja često sam se uključivala u volonterske aktivnosti. Dugogodišnja sam volonterka Centra za nestalu i zlostavljanu djecu gdje sam sudjelovala u brojnim projektnim aktivnostima.
Budući da uživam u radu s djecom i mladima, nastojim usmjeriti svoje daljnje obrazovanje i rad upravo prema njima i za njih. Vjerujem kako svijet na mladima ostaje, a ovdje možete pročitati kako izgleda online svijet u mojim očima 🙂
Brojni su se korisnici društvenih mreža oglasili kako su zaprimili poziv s nepoznatog međunarodnog broja. Jeste li i vi?
Donosimo popis praktičnih koraka za smanjenje doomscrolling ponašanja!
Provjeravanje negativnih vijesti dva sata prije spavanja neće zaustaviti pandemiju – ali može zaustaviti nas!
Nesvjesni online vrbovanja, korisnici online dating platformi počinju „otvarati dušu“ drugoj osobi ostavljajući prostora za ekonomski i psihološki napad.
Iako kod većine nije slučaj, posjećivanje online dating stranica i chat soba učestalije je kod adolescenata s poremećajima prehrane, dugotrajnim fizičkim oboljenjima te kod djece i mladih koji su odrasli u sustavu.